Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Konferencja Wiejska Polska - informacje

30.12.2019

Szanowni Państwo,

Na prośbę Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów publikujemy informacje o planowanym przez KSK na dzień 1 lutego 2020 roku w Nadarzynie wydarzeniu pn.: "Konferencja Wiejska Polska - Polska Wieś w Unii Europejskiej":

W wyniku wieloletniej i udanej współpracy naszej organizacji z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce oraz PTAK Warsaw Expo, Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów planuje organizację kolejnej już konferencji Wiejska Polska podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie 1 lutego 2020 roku.
Wydarzenie to będzie wpisane w cykl Dialogów Obywatelskich, które odbywają cię w całej Europie i dotyczą kwestii ważnych dla całej Unii Europejskiej. Po szeregu spotkań dotyczącej przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej uważamy, że wraz z początkiem roku 2020 należy podjąć szerszy temat jakim jest ogólna sytuacja Polski oraz polskiej wsi w Zjednoczonej Europie. Oprócz ciekawego wystąpienia przedstawiciela Komisji Europejskiej i dobrych przykładów udziału Polski w rozwoju obszarów wiejskich w Europie ważnym elementem tego transmitowanego na żywo wydarzenia będzie panel ekspertów, w którym będziemy chcieli rozmawiać różnych wyzwaniach, które stoją przed nami wraz z nowym okresem budżetowym Unii. Są wśród nich takie problemy walka ze zmianami klimatycznymi i wynikającym z nich zjawisko osuszania obszarów wiejskich, innowacyjność w rolnictwie i starania o maksymalne wykorzystanie szans, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej.
Mimo ciekawego programu najważniejszym elementem konferencji są jednak głosy zabierane przez uczestników konferencji. Dlatego też serdecznie zapraszam Państwa do przyjazdu na naszą konferencję oraz aktywnego uczestnictwa w dyskusji.
Dla grup zorganizowanych powyżej 18 osób możliwe jest otrzymania wsparcia finansowego na pokrycie części kosztów transportu. Osoby chętnie do udziału w konferencji prosimy o przesłanie na adres: sekretariat@kss.org.pl załączonego formularza uczestnictwa. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać pod numerem telefonu 797 901 114. Z przyczyn organizacyjnych zgłoszenia przyjmujemy do 17 stycznia 2020 r.

Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać od Pani Moniki Kosmalskiej pod numerem telefonu 797 901 114.

W załączeniu: Program, Zaproszenie oraz Formularz Uczestnictwa.


Portale regionalne
mapa

 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009