Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Akademia Sołtysa 2019 -aktualizacja!

28.08.2019

Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Zachodniopomorskiego serdecznie zaprasza osoby pełniące funkcję sołtysów na obszarze województwa zachodniopomorskiego a także innych liderów wiejskich do uczestnictwa w cyklu spotkań informacyjno-szkoleniowych pod wspólną nazwą "Akademia Sołtysa".

W roku 2016 „Akademia Sołtysa” poświęcona tematyce zarządzania wsią cieszyła się dużym zainteresowaniem, w spotkaniach wzięło udział 240 osób. W roku 2017 zajmowaliśmy się kwestiami społecznymi. Nowością, która spotkała się z przychylnością uczestników, była zmiana formuły spotkań - po raz pierwszy spotkania były dwudniowe. Dzięki temu mogliśmy zaproponować Państwu szerszy materiał szkoleniowy w pierwszym dniu, a nazajutrz bez pośpiechu porozmawiać o sprawach samorządowych. Rok ubiegły to profilaktyka przeciwpożarowa i pierwsza pomoc przedmedyczna. Tegoroczna tematyka dotyczyć zaś będzie środowiska, klimatu, ekologii. Szczegółowy program szkolenia podamy niebawem. Drugi dzień Akademii to informacje o programie „Społecznik”, którego głównym celem jest zaangażowanie lokalnych samorządów do współpracy z miejscowymi liderami oraz promowanie aktywności obywatelskiej wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego. Ponadto uczestnicy dowiedzą się więcej o grantach sołeckich, konkursie "Piękna zachodniopomorska wieś" oraz działaniach PROW realizowanych przez samorządy lokalne.

Wszystkie spotkania tegorocznej edycji "Akademii" odbędą się w Ośrodku Wypoczynkowym "Wielki Błękit" w Łukęcinie. Zapraszamy w dniach 27-28 września i 4-5 października (spotkania dla mieszkańców powiatów: goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, polickiego, pyrzyckiego i stargardzkiego) oraz 11-12 i 18-19 października (spotkania dla mieszkańców powiatów: białogardzkiego, choszczeńskiego, drawskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego).

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o zgłaszanie udziału mailowo na adresy: pjarocki@wzp.pl oraz dchmielewski@wzp.pl lub telefonicznie pod nr telefonów: (91) 31 29 328 lub 335.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny - decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator szkolenia pokrywa koszty noclegu i wyżywienia.

Z uwagi na często pojawiające się pytania informujemy, że wczesne zgłoszenie znacznie zwiększa szansę rezerwacji miejsca.

W załączeniu pismo do Sołtysów oraz formularz zgłoszeniowy.

Edit: dodano ramowy program spotkania

Edit 2: Wszystkie osoby, które wpisane zostały na listy obecności zostały o tym fakcie poinformowane, ich zgłoszenia zostały potwierdzone. W spotkaniach udział będą mogły wziąć jedynie te osoby, które otrzymały potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

 


Portale regionalne
mapa

 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009