Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

Aleja Zachodniopomorskie Smaki na Festiwalu Wikingów w Wolinie

01.08.2017

W dniach 4-6 sierpnia 2017 roku w Wolinie, na Wolińskiej Kępie, odbędzie się XXIII edycja Festiwalu Słowian i Wikingów.

Wydarzenie jest prawdopodobnie największą tego typu imprezą w tej części Europy. Głównymi atrakcjami festiwalu w Wolinie są wielkie inscenizacje bitew wikingów i Słowian. Na wodzie rozgrywają się bitwy replik wikińskich i słowiańskich okrętów, wyścigi i turnieje np. wyścig po wiosłach. Na ten czas wikingowie, Słowianie, Bałtowie, Madziarzy, Rusini oraz wojowie i rzemieślnicy rozbijają w Wolinie repliki dawnych namiotów, w których toczy się życie wg. kultury i tradycji z okresu IX –XI wieku. Po Dziwnie zaś żeglują repliki wikińskich i słowiańskich okrętów i statków.

Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i turystów. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła ok. 75 000 zwiedzających i ok. 1000 uczestników (wojów). Wydarzenie odbiło się również bardzo szerokim echem w lokalnych i zagranicznych mediach. Festiwal na stałe już jest związany z Pomorzem Zachodnim i stanowi rozpoznawalną markę.

Na czas trwania Festiwalu stworzony zostanie specjalny sektor: „Aleja Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego” złożony z domków drewnianych, w których wystawcy będą prezentować produkty tradycyjne i regionalne z terenu Pomorza Zachodniego. Będą to w szczególności chleby, rogale, bułki, ciasta, pierniki, miody, ekologiczne wędliny produkowane metodą tradycyjną wg. staropolskich receptur oraz miody, sery a także pasztety czy śledzie w różnej postaci.

Zapraszamy do Wolina!


Portale regionalne
mapa

 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009