Baza Partnerów KSOW

Koło Gospodyń Wiejskich BRUDNOWIANKI

Forma prawna:
Organizacja pozarządowa (m.in.: stowarzyszenia, fundacje, KGW, OSP)

NIP:
8281417628

REGON:
383758616

Adres siedziby:
łódzkie
Brudnów Stary 15
99-205 Dalików

Numer telefonu: 608021077
Adres e-mail: iwo-cyj@wp.pl

Zasięg terytorialny:
lokalny

Priorytety PROW:

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Odnowa wsi
  • Tożsamość i integracja społeczna

Opis dotychczasowej działalności:

Koło Gospodń Wiejskich z Brudnowa działa od wielu lat liczy ono 36 członkiń pań na które zawsze można liczyć. W 2019 roku zostałyśmy wpisane do krajowego rejestru kół gospodyń wiejskich prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zgodnie ze statutem celem koła jest między innymi prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej w środowiskach wiejskich prowadzenie działalności na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich inicjowanie i prowadzenie działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi.

Nasze koło uczestniczyło wielokrotnie w imprezach na których promowałyśmy w formie degustacji przygotowane przez siebie potrawy które bazowały na lokalnych ekologicznych składnikach takich jak owoce i warzywa z przydomowych ogródków uprawiane bez nawozów i oprysków chemicznych. Było to między innymi święto plonów w 2019 roku w Dalikowie w formie stoiska Dożynki wojewódzkie w 2019 roku w Walewicach na których brałyśmy udział w konkursie na potrawę Dożynki wojewódzkie w 2020 roku w Uniejowie w formie stoiska na których również brałyśmy udział w konkursie na ciasto.

Pozyskujemy również różnego rodzaju dofinansowania dzięki którym udało nam się zorganizować wiele działań w postaci zakupu różnych artykułów potrzebnych do funkcjonowania koła.

Data rejestracji: 13.01.2021